De 12.000 zonnecellen, die samen vier voetbalvelden beslaan, zijn al op het meer geplaatst.
Als de zonnecellen in juli geïnstalleerd zijn, zullen ze 7,5 gigawattuur per jaar leveren, aldus het Portugese energiebedrijf Energias de Portugal (EDP). Dat is genoeg om 1500 huishoudens van stroom te voorzien.
Zonnecellen installeren op een stuwdam die al stroom opwekt is een win-winsituatie. De dam is al aangesloten op het net, wat het installeren van de nieuwe zonnecellen veel makkelijker maakt.
Lithiumbatterijen met een capaciteit van 2 gigawattuur moeten de overtollige energie opslaan.
Portugees klimaat versnelt energietransitie
Volgens Miguel Patena, projectleider bij EDP, zal de door de zonnecellen opgewekte elektriciteit slechts een derde kosten van de prijs van elektriciteit uit een gasgestookte centrale.
Behalve de kosten wordt ook de CO2-uitstoot beperkt. En het park past perfect in het klimaatprofiel van Portugal.
Energias de Portugal, dat het grootste deel van de Portugese elektriciteit levert, wil in 2030 volledig CO2-neutraal te zijn.
Het klimaat van het Zuid-Europese land biedt volop mogelijkheden om groene energie te winnen. Portugal heeft veel zonuren en sterke winden vanaf de Atlantische kust, die omgezet kunnen worden in zonne- en windenergie.
Energias de Portugal heeft al toestemming gekregen om de nieuwe zonnevloot in het Alquevameer uit te breiden met 70 megawatt zonnecapaciteit.
Het huidige vermogen is 5 megawatt.