Als de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Scandinavië aandoet alvorens officiële staatsbezoeken te brengen aan bijvoorbeeld Duitsland, Frankrijk en China, is dat niet voor het noorderlicht of de Zweedse gehaktballetjes.
De reden is Groenland.
Er gaat deze jaren veel aandacht uit naar het grootste eiland ter wereld, vooral omdat de bodem een grotendeels onaangeroerde schat aan mineralen, zeldzame metalen en uranium verbergt.
In de toekomstige onafhankelijkheidsstrijd van Groenland kunnen de rijke ondergrondse hulpbronnen wel eens een troefkaart blijken te zijn die miljoenen jaren geleden is uitgedeeld.
Lava en zand vormen Groenlands gesteente
Het gesteente van Groenland bestaat hoofdzakelijk uit precambrische gesteenten, die 4600 tot 542 miljoen jaar geleden zijn gevormd.
Circa 300 miljoen jaar geleden begon het supercontinent Pangea op te breken en schoven de landmassa’s uiteen.
Op weg naar zijn huidige locatie passeerde Groenland een zogeheten hotspot met hoge vulkanische activiteit, waar nu IJsland ligt