Zo word je gelukkig

Volgens de Deense astronoom Tycho Brahe (1546-1601) zijn 14 en 15 maart ongeluksdagen, maar met een paar eenvoudige trucs kun je er een positieve draai aan geven en juist gelukkig worden.

Zo word je gelukkig

Soms zit alles tegen.

De toast brandt aan, je mist net de trein en je stoot de koffie om en je hele toetsenbord zit onder. Of je broek.

Zulke pechdagen worden in het Deens wel 'dagen van Tycho Brahe' genoemd.

Volgens de astronoom Tycho Brahe (1546-1601) zijn er 32 dagen per jaar waarop je goed moet uitkijken en geen belangrijke beslissingen moet nemen vanwege de stand van de sterren en de planeten.

En 14 en 15 maart horen bij de dagen waarop de kans op ongeluk groot is.

Vier tips om het ongeluk te beperken

Tycho Brahe was er op grond van zijn berekeningen van overtuigd dat er ongeluksdagen bestaan, maar vandaag de dag wordt dat afgedaan als bijgeloof.

Mocht je desondanks vandaag door pech achtervolgd worden, dan heeft de Britse hoogleraar Richard Wiseman, geluksonderzoeker, vier basisregels om gelukkiger te worden:

  • 1. Geluk is met de oplettenden

  • 2. Geluk en intuïtie hangen samen

  • 3. Wie een goed leven verwacht, lacht het geluk toe

    Als positieve verwachtingen tegenslag overschaduwen, kan dat een stimulerend effect hebben, een selffulfilling prophecy.

  • 4. Geluk bij een ongeluk

Veel geluk!