Samen met ingenieur Émile Gagnan vond Cousteau de aqualong uit, een zuurstoffles met een slang en een mondstuk. Daarvóór waren duikpakken aan een pomp boven water gekoppeld, maar nu kreeg de duiker alle bewegingsvrijheid in zee. In plaats van met zuivere zuurstof, die op grote dieptes giftig kan zijn, vulde Cousteau zijn flessen met gecomprimeerde lucht.
Hij gaf het mondstuk zodanig vorm dat de duiker zijn uitgeademde koolstofdioxide niet inademt.
Abonnement: In dit nummer kun je onder meer lezen over de wedloop om het aidsvaccin en lichten we een tipje van de sluier op over de auto's van de toekomst.
Abonnement: Download een complete uitgave van Wetenschap in Beeld. Helemaal gratis. Je hoeft alleen maar in te loggen als gebruiker van wibnet.nl.
Lees wat de journalisten Helle en Henrik Stub van Wetenschap in Beeld over het heelal te melden hebben.
Verdiep je in de grootste gebeurtenissen van de 2. Wereldoorlog.