Overal ter wereld is men bezig het openbaar vervoer te verbeteren en dat kan met grotere, snellere bussen. De Superbus is van Nederlandse makelij en brengt met een topsnelheid van 250 km/h maximaal 23 passagiers per reis naar hun bestemming.
De Superbus is 15 meter lang, 2,55 meter breed en 1,65 meter hoog en telt acht deuren. Hij rijdt op stroom en haalt 210 kilometer op een volle tank. De bus is tot stand gekomen door een samenwerkingsproject van de TU Delft en de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is gemaakt van koolstofvezel, thermoplastische glasvezel en lexaan-polycarbonaat, dat 35 keer zo sterk is als gewoon acryl.
Er gaat veel aandacht uit naar de aerodynamica, waar de Italiaanse ingenieur Antonia Terzi, die voor het formule-1 team van BMW-Williams heeft gewerkt, verantwoordelijk voor is. Vorm en interieur spelen namelijk ook een rol voor de mensen achter het project. Het thema is luxe: in de bus kun je kiezen voor een een- of een tweepersoonscompartiment, die allebei tv en draadloos internet bieden zodat je tijdens de rit kunt werken en ontspannen.
De bus, die in september 2010 met succes is getest, kan gewoon op de weg rijden, maar de ontwikkelaars hopen dat er nieuwe wegen komen, zodat de bus met een topsnelheid de reistijd van de reiziger minimaliseert.
Abonnement: In dit nummer kun je onder meer lezen over de wedloop om het aidsvaccin en lichten we een tipje van de sluier op over de auto's van de toekomst.
Abonnement: Download een complete uitgave van Wetenschap in Beeld. Helemaal gratis. Je hoeft alleen maar in te loggen als gebruiker van wibnet.nl.
Lees wat de journalisten Helle en Henrik Stub van Wetenschap in Beeld over het heelal te melden hebben.
Verdiep je in de grootste gebeurtenissen van de 2. Wereldoorlog.