GEKLEED OP -30°C

Als na de korte zomer de winter intreedt, verandert het arctische landschap in een hel van sneeuw en ijs met temperaturen tot wel -30°C, waar amper voedsel is. Je kunt je nauwelijks voorstellen dat hier levende wezens kunnen bestaan. Maar dankzij een vacht die 100 keer zo warm is als wol en met de vetreserves die hij in de zomer opbouwt, kan de muskusos deze ontberingen aan.

Achtergrondmateriaal
In de lijst hieronder vind je een deel van het materiaal dat is gebruikt bij het samenstellen van bovengenoemd artikel.

Wij bieden deze lijst als extra service aan. Je kunt de bronnen raadplegen als je meer over een bepaald onderwerp wilt weten.
Wij leveren helaas geen aanvullende informatie en geven principieel ook geen telefoonnummers of adressen door van auteurs of onderzoekers die geïnterviewd zijn.

Websites:
www.visitnorway.com/dk/Artikler2/Temaartikler/Aktiviteter/Safari/Moskussafari/
www.visitgreenland.dk/content/dansk/turist/natur_klima/dyreliv_i_gronland/moskusokser/moskusoksens_indvandring_til_gronland
http://en.wikipedia.org/wiki/Muskox
http://animaldiversity.ummz,umich.edu/site/accounts/information/Ovibos_moschatus
www.iucnredlist.org/details/29684

Over pdf-artikelen

Dit artikel is afkomstig uit het magazine Wetenschap in Beeld.

Bent u een geregistreerde gebruiker?
Geregistreerde gebruikers kunnen kosteloos artikelen uit het archief downloaden.

Klik op de knop "Download artikel". Bent u nog niet ingelogd, dan krijgt u die optie daar.

Nog niet geregistreerd?
Dit kunt u hier doen – het is gratis en kost u maar twee minuten.


Auteursrecht
Een aantal afbeeldingen zijn vanwege de auteursrechten uit de pdf-documenten verwijderd.

Zie hiervoor ook Juridische informatie

Huidige editie

Abonnement: In dit nummer kun je onder meer lezen over de wedloop om het aidsvaccin en lichten we een tipje van de sluier op over de auto's van de toekomst.

Download een gratis proefnummer

Abonnement: Download een complete uitgave van Wetenschap in Beeld. Helemaal gratis. Je hoeft alleen maar in te loggen als gebruiker van wibnet.nl.

Aanmelden nieuwsbrief

Gratis nieuwsbrief van Wetenschap in Beeld. Meld je hier aan.

Poll

Historia

Hoe werd Rusland zo groot?

Waarom werd Rusland het grootste land ter wereld?

Volg de ruimteblog

Lees wat de journalisten Helle en Henrik Stub van Wetenschap in Beeld over het heelal te melden hebben.

Historia

Thema: Tweede Wereldoorlog

Verdiep je in de grootste gebeurtenissen van de 2. Wereldoorlog.

Historia

10.000 jaar bier

Bier bestaat al bijna net zo lang als de mens zelf.