Naast energie levert onze voeding aminozuren, vetten en vitaminen die we niet zelf aanmaken. Wat een soort nodig heeft, hangt af van wat het lichaam zelf al dan niet kan produceren.
De mens maakt zelf geen vitamine C aan, en daarom moeten we voldoende fruit en groenten eten om deze binnen te krijgen. Door het eten van vlees nemen we voldoende aminozuren en vetten op.
Katten maken zelf geen vitamine A aan, en hebben dus een aanvulling op hun dieet nodig. Wilde katachtigen eten hun prooi in z’n geheel op, dus ook de lever, die een grote hoeveelheid vitamine A bevat. Bij leeuwen die in gevangenschap leven komt vitaminegebrek sporadisch voor als ze niet de juiste voeding krijgen
Abonnement: In dit nummer kun je onder meer lezen over de wedloop om het aidsvaccin en lichten we een tipje van de sluier op over de auto's van de toekomst.
Abonnement: Download een complete uitgave van Wetenschap in Beeld. Helemaal gratis. Je hoeft alleen maar in te loggen als gebruiker van wibnet.nl.
Lees wat de journalisten Helle en Henrik Stub van Wetenschap in Beeld over het heelal te melden hebben.
Verdiep je in de grootste gebeurtenissen van de 2. Wereldoorlog.