Duikers vinden zeemeermannen op wrak

Twee figuren van zeemeermannen en een roer met houtsnijwerk getuigen van de hoge status van een Brits schip uit de 17e eeuw.

Archeologen vonden figuren die slecht weer op afstand moesten houden.
Pa Photos/Polfoto
Archeologen vonden figuren die slecht weer op afstand moesten houden.

Britse archeologen van Bournemouth University deden een opmerkelijke vondst op een wrak uit de 17e eeuw: twee fijntjes uitgekerfde figuren van zeemeermannen die waarschijnlijk de achtersteven sierden.

Wellicht een handelsschip

Met deze twee bovennatuurlijke wezens, die volgens een oud volksgeloof waarschuwden voor slecht weer, en het al even zeldzame, 8,4 meter lange roer met houtsnijwerk moet het schip een hoge status hebben gehad. Zes kanonnen duiden er in elk geval op dat het waarschijnlijk een handelsschip was.

Het wrak werd in 2004 voor de kust van Bournemouth op zeven meter diepte gevonden, maar de onderzoekers halen nog steeds met enige regelmaat interessante vondsten van de zandbodem naar boven.

Het is niet bekend waar het schip vandaan komt, maar het hout is aangetast door paalwormen, die in warmer water voorkomen.

Nieuw tijdschrift

Diversen: Lees over Toetanchamon en hoe het met hem afliep. Het nieuwe DNA-onderzoek brengt ons dichter bij het antwoord.

Aanmelden nieuwsbrief

Gratis nieuwsbrief van Wetenschap in Beeld. Meld je hier aan.

Poll

Onderzoekers proberen regen- en hagelbuien te sturen. Vind je het een goed idee om regen met chemicaliën te laten ontstaan?


Hitlers schedel leidt tot bittere strijd

De Russen beweren dat een schedelfragment in hun staatsarchief van Adolf Hitler is.

Download de serie 'In cijfers'

Diversen: Download of print hier de pdf's uit de serie 'In cijfers' en ontdek de bronnen erachter.