De vikingen droegen felle kleuren

Vikingkleding was bonter dan gedacht, concludeert de Zweede archeoloog Annika Larsson. Onderzoek naar kleding uit Zweden en Rusland toont aan dat vooral mannen hielden van felle kleuren, brede zijden linten en spiegeltjes in hun kleding. De vikingen haalden inspiratie uit Oost-Europa, tot waar de zijderoute liep; daarlangs kwamen nieuwe stoffen vanuit China.

Huidige editie

Abonnement: In dit nummer kun je onder meer lezen over de wedloop om het aidsvaccin en lichten we een tipje van de sluier op over de auto's van de toekomst.

Download een gratis proefnummer

Abonnement: Download een complete uitgave van Wetenschap in Beeld. Helemaal gratis. Je hoeft alleen maar in te loggen als gebruiker van wibnet.nl.

Aanmelden nieuwsbrief

Gratis nieuwsbrief van Wetenschap in Beeld. Meld je hier aan.

Poll

Historia

Hoe werd Rusland zo groot?

Waarom werd Rusland het grootste land ter wereld?

Volg de ruimteblog

Lees wat de journalisten Helle en Henrik Stub van Wetenschap in Beeld over het heelal te melden hebben.

Historia

Thema: Tweede Wereldoorlog

Verdiep je in de grootste gebeurtenissen van de 2. Wereldoorlog.

Historia

10.000 jaar bier

Bier bestaat al bijna net zo lang als de mens zelf.